Stoły operacyjne firmy Benq

Wózek Adaptis

System logistyczny Adaptis to rodzina wózków, która zapewni transport i przechowanie materiałów medycznych w szpitalu. Wózki można indywidualne konfigurować w specjalistyczne zestawy i dostosowywać je do własnych potrzeb. Ze względu na ich przeznaczenie możemy wyróżnić następujące ich rodzaje:
  • wózki zabiegowe
  • wózki anestezjologiczne
  • wózki ratunkowe
  • wózki specjalistyczne np. do gipsowania
  • wózki do dystrybucji leków
  • wózki do przechowywania materiałów

 

Korzystne rozwiązania

Trwała konstrukcja wózków

Wózki Adaptis są zbudowane z elementów z tworzywa sztucznego. Materiał jest dobrany aby konstrukcja była mocna i trwała a poszczególne elementy elastyczne. Zastosowano odboje nad kołami jezdnymi, które zabezpieczają wózek przed uszkodzeniami w trakcie przetaczania.
 

Estetyczny i przyjemny w dotyku materiał

Tworzywo daje możliwość jego kształtowania. Wózki są bardzo estetyczne, posiadają ciekawe, niepowtarzalne kształty. Przy tym powierzchnie są miłe przy dotyku co pozytywnie odróżnia je od wózków metalowych.
 

Możliwość mycia i dezynfekcji w komorach

Elementy z tworzywa sztucznego posiadają jeszcze inną ważną zaletę. Można je łatwo myć i dezynfekować w komorach myjących lub przy pomocy myjek wysokociśnieniowych. Poziome powierzchnie posiadają przetłoczenia oraz otwory spustowe aby umożliwić szybki odpływ wody i ich osuszenie.
 

Medyczne meble modułowe w standardzie ISO

Wózki Adaptis wykonane są w standardzie meblowym ISO. Jest to powszechnie stosowany w Europie standard w meblach medycznych. System zawiera elementy jak prowadnice ślizgowe, łatwo przesuwalne kosze i kuwety, podziałki wnętrz i wiele innych. Meble czy wózki budowane na bazie takiego systemu pozwolą nam efektywne wykorzystać przestrzeń mebli, ułatwią organizację pracy na oddziale, pozwolą na szybkie ich dostosowanie do bieżących potrzeb. Niezwykle istotne przy tym jest to, że elementy systemu np. kosze, kuwety można przestawiać w ramach tego samego wózka lub pomiędzy różnymi meblami. Przykład: nie musimy przekładać materiałów medycznych z szafy magazynowej do wózka oddziałowego a tylko wymienić pusty kosz na pełny.
 

Zbuduj wózek od podstaw, pod własne potrzeby

Przeznaczenie wózka Adaptis determinuje dobór jego elementów. Konfiguracje zaczynamy od wyboru jego wysokości a więc pojemności, rodzaju i wielkości szuflad, sposobu zamykania i doborze kilku innych elementów konstrukcji wózka. Następnie wybieramy wyposażenie dodatkowe jak podziałki przestrzeni szuflad, kosze, uchwyty, półki, pojemniki zewnętrzne i wiele innych. Na końcu dobierzemy kolorystykę elementów dekoracyjnych wózka. Pracownicy Formed pomogą Państwu w konfiguracji wózków. Proponujemy również gotowe zestawy z wyselekcjonowanym wyposażeniem.
 

Zmień przeznaczenie wózka w trakcie jego użytkowania

Nawet jeżeli wózki są użytkowane, można je przekonfigurować i zmienić ich przeznaczenie pod aktualne potrzeby. Możemy wymieniać elementy wózka i wyposażenia pomiędzy wózkami i szafami. Zrobimy to w niezwykle łatwy sposób, bez użycia specjalistycznych narzędzi. Jeżeli zabraknie odpowiednich elementów, można takie domówić.