Łóżka szpitalne

Fotel dla opiekunów

Fotel Marlenka zapewni opiekunowi pacjenta np. matce opiekującej się dzieckiem w trakcie pobytu szpitalnego komfort przebywania w sali szpitalnej. Zarówno w dzień jak i w nocy opiekun znajdzie najbardziej w danej sytuacji wygodną pozycję siedzącą lub leżącą.Konstrukcja fotela jest w całości metalowa, bez elementów drewnopodobnych. Elementy metalowe pokryte są trwałym lakierem proszkowym, odpornym na mycie i dezynfekcję szpitalną.

Leże fotela wyposażone jest w mechanizm automatycznego rozkładania z pozycji siedzącej do leżącej i odwrotnie. Składa się z trzech tapicerowanych segmentów połączonych ze sobą. Po rozłożeniu do pozycji leżącej, segmenty tworzą jedną, poziomą płaszczyznę do spania.
Szuflada na pościel znajduje się pod siedziskiem fotela. Wykonana jest z materiałów łatwo zmywalnych i dezynfekowalnych. Posiada koła prowadzące, ułatwiające jej wysuwanie.

Materac zapewnia wygodne siedzenie i leżenie, ma dobraną charakterystykę twardości i sprężystości. Jednocześnie możliwy jest łatwy demontaż segmentów materaca, mocowanych przy pomocy połączeń śrubowych. Tapicerowane segmenty można odłączyć od konstrukcji metalowej fotela w celu np. wymiany tapicerki. Tkanina pokryciowa materaca posiada właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne, jest także trudnopalna. 

Mobilność fotela zapewniają 4 koła o średnicy 100 mm z indywidualną blokadą wszystkich kół. Koła nie brudzą powierzchni, są dostosowane do podłoża twardego.
Szerokość całkowita: 880 mm
Głębokość całkowita w pozycji złożonej: 1060 mm
Głębokość całkowita po rozłożeniu: 2000 mm
Powierzchnia spania po rozłożeniu: 700 mm x x1920 mm
Wysokość podłokietnika: 540 mm
Wysokość fotela po złożeniu (pozycja siedząca): 880 mm